Projekt „SLIKA - Sva lica knjiga“

Autor: Ivan Švaganović, 24. 1. 2018.

U sklopu poziva „Unaprjeđenje pismenosti - temelj cjeloživotnog učenja", usmjerenoga na unaprjeđenje različitih vrsta pismenosti učenika osnovnih i srednjih škola, Osnovnoj školi Zrinskih Nuštar odobren je projekt „SLIKA – Sva lica knjiga“.

Projekt se financira kroz Operativni program „Učinkoviti ljudski potencijali" 2014. - 2020. Europskog socijalnog fonda.

Partneri u projektu su Gimnazija Matije Antuna Reljkovića Vinkovci i Dječji vrtić Vrtuljak Nuštar te Agencija za razvoj Vukovarsko-srijemske županije Hrast d.o.o. čiji su djelatnici odradili svu pripremu projektne dokumentacije.

Izvješće o sudjelovanju na seminaru „Digitalni repozitoriji“ Centra za stalno stručno usavršavanje knjižničara Nacionalne i sveučilišne knjižnice u Zagrebu u sklopu provedbe projekta SLIKA - Sva lica knjiga pročitajte klikom na [više].

U sklopu provedbe projekta SLIKA - Sva lica knjiga  Europskog socijalnog fonda pristupilo se  19. siječnja 2018. godine u Nacionalnoj i sveučilišnoj knjižnici u Zagrebu sudjelovanju na seminaru „Digitalni repozitoriji“ Centra za stalno stručno usavršavanje knjižničara Nacionalne i sveučilišne knjižnice u Zagrebu. Iz škole nositelja projekta Osnovne škole Zrinskih Nuštar na seminaru su sudjelovale Marina Kordić (stručna suradnica knjižničarka) i Jasna Šarić (prof. hrvatskoga jezika i književnosti i povijesti), a iz škole partnera projekta Gimnazije Matije Antuna Reljkovića Vinkovci Lela Matijević (stručna suradnica knjižničarka) i Blaženka Šimunović (prof. hrvatskoga jezika). Znanja usvojena na seminaru primijeniti će se prilikom uspostave digitalnih repozitorija u Osnovnoj školi Zrinskih Nuštar i u Gimnaziji Matije Antuna Reljkovića Vinkovci.

Novosti i press kutak :: Novosti :: Vijesti
21.12.2018. 12:24
Potpisan Sporazum o suradnji između CARNET-a i Inovacijskog centra Nikola Tesla
U četvrtak, 20. prosinca 2018. godine potpisan je Sporazum o suradnji između CARNET-a i Inovacijskog centra Nikola Tesla (ICENT).

07.12.2018. 15:30
Održan Strateški forum o digitalnom sazrijevanju škola
U organizaciji Hrvatske akademske i istraživačke mreže – CARNET i Ministarstva znanosti i obrazovanja, održan je Strateški forum pod nazivom "Digitalno sazrijevanje škola". Na Forumu su uz pomoćnicu ministrice znanosti i obrazovanja, prof. Lidiju Kralj sudjelovali i Ádám Horváth iz mađarskog Centra za digitalnu pedagogiju i metodologiju i Borut Čampelj iz Ministarstva obrazovanja, znanosti i sporta u Sloveniji.

04.12.2018. 09:01
Najava: Strateški forum "Digitalno sazrijevanje škola"
Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNET u suradnji s Ministarstvom znanosti i obrazovanja organizira Strateški forum pod nazivom "Digitalno sazrijevanje škola", koji će se održati u srijedu, 5. prosinca 2018. godine s početkom u 15 sati u prostorijama Ministarstva znanosti i obrazovanja.