Jezični kamp - DSD

Autor: Ivan Švaganović, 12. 10. 2018.

Njemački Središnji ured za školstvo u inozemstvu (Zentrallstelle für das Auslandsschulwesen) financirao je od 28.9. do 1.10.2018. u Domu Crvenog križa u  Novom Vinodolskom "Jezični kamp“ za učenike  četvrtih razreda uključenih u nastavu za njemačku jezičnu diplomu (Deutsches Sprachdiplom-DSD), u kojemu su sudjelovali i učenici Gimnazije M.A.Reljkovića Vinkovci.  DSD-program se u našoj Gimnaziji provodi od 2003. Učenici nastavu DSD-a mogu četiri godine pohađati potpuno besplatno i u četvrtom razredu polagati ispit za razinu B2/C1.

Kompletan izvještaj pročitajte klikom na [više].

Voditelji i organizatori ovog jezičnog kampa kao pripreme za polaganje ispita bili su gostujuća stručna savjetnica Kerstin Friedrich i profesorica Irena Tomić u suradnji s ostalim hrvatskim profesorima. Učenike I. gimnazije Osijek pratili su prof. I.Čelebić i prof. K.Španja, a II. gimnazije Osijek prof. A.Kopić i prof. O.Ničić. Učenici Gimnazije  M.A.Reljkovića u Vinkovcima bili su u pratnji prof. I.Tomić i prof. J.Lovrić, a Gimnazije M. Mesića u Slavonskom Brodu u pratnji prof. L.Čorni. Učenike Gimnazije Isidora Kršnjavog u Našicama pratila je prof. Z.Ocelić. Profesori su održali su osam radionica za pripremu pismenog dijela DSD ispita te četiri radionice s dodatnim savjetima za preostale dijelove ispita (čitanje s razumijevanjem, slušanje s razumijevanjem i usmena komunikacija).

Učenici su tri dana marljivo sudjelovali na radionicama te pripremi za pismeni dio ispita, a četvrti su dan pisali probni esej. Unatoč cjelodnevnom radu pripreme za ispit, učenici su u slobodno vrijeme prezentacijama kratko predstavili svoje škole, grupnim radom istraživali i predstavili znamenitosti Novog Vinodolskog, stekli nova poznanstva i uživali u ljepotama Jadrana.

07.07.2020. 12:27
Upisi u srednje škole: Početak prijava obrazovnih programa u ljetnome roku
Kao što je propisano Odlukom o upisu učenika u I. razred srednje škole u školskoj godini 2020./2021., u srijedu, 8. srpnja 2020. godine započinju prijave obrazovnih programa u sustavu NISpuSŠ. ... The post Upisi u srednje škole: Početak prijava obrazovnih programa u ljetnome roku appeared first on CARNET .

07.07.2020. 10:32
CARNET-ova konferencija za korisnike 2020. u hibridnom formatu
CARNET-ova konferencija za korisnike - CUC2020 održat će se 22. godinu zaredom, ovaj puta u novom, hibridnom formatu. Zbog trenutne situacije izazvane koronavirusom sudionici će imati priliku, od 4. do ... The post CARNET-ova konferencija za korisnike 2020. u hibridnom formatu appeared first on CARNET .

03.07.2020. 15:42
Otvorene su prijave radova na CARNET-ovu konferenciju za korisnike
Otvaranjem poziva za autore započele su pripreme programa 22. CARNET-ove konferencije za korisnike, koja će se pod nazivom "CUC 2020: Izazov prihvaćen!" održati od 4. do 6. studenoga 2020. godine ... The post Otvorene su prijave radova na CARNET-ovu konferenciju za korisnike appeared first on CARNET .