VINKOVAČKA GIMNAZIJA ŠKOLA AMBASADOR EUROPSKOG PARLAMENTA

Autor: Ivan Švaganović, 7. 11. 2018.

Od ove je školske godine Gimnazija Matije Antuna Reljkovića Vinkovci uključena u program Škola ambasador Europskog parlamenta (EPAS - European Parlament Ambasador School).

EPAS je pokrenut 2011. godine u Nizozemskoj, a od 2016./2017. i u Hrvatskoj gdje ga provodi Ured za informiranje Europskog parlamenta.

Kako se izbori za Europski parlament održavaju u svibnju 2019., pokrenuta je internetska stranica ovajputglasam.eu. Stranica ovajputglasam.eu alat je nepolitičke, institucionalne kampanje koja treba potaknuti veću izlaznost na izbore za Europski parlament.
Učenici i razrednica 4.b razreda 26. su listopada 2018. sudjelovali na Druženju dobrodošlice za prijatelje institucionalne kampanje ovajputglasam.eu.

Uz ovaj događaj u sklopu kampanje 27.10. 2018. održan je u Dvorcu Eltz i Regionalni forum za raspravu: Europa u Slavoniji? Gospodarski rast i zapošljavanje.
Forum je na početku pozdravio župan Vukovarsko-srijemske županije Božo Galić dok su govornici bili Ivana Maletić - hrvatska zastupnica u Europskom parlamentu, Mohamed Radwan Jiukhadar - direktor tvornica lijekova Yasenka, Zrinka Šesto - vlasnica elektrosolarnog broda na Dunavu i Leo Tot- kreativni direktor tvrtke za razvoj videoigara Voidin Main.
Nakon Foruma sudionici su bili gosti Gimnazije Vukovar koja već tri godine uspješno provodi program Škole ambasadora Europskog parlamenta.

Ostale fotografije pogledajte klikom na [više].

Novosti i press kutak :: Novosti :: Vijesti
21.12.2018. 12:24
Potpisan Sporazum o suradnji između CARNET-a i Inovacijskog centra Nikola Tesla
U četvrtak, 20. prosinca 2018. godine potpisan je Sporazum o suradnji između CARNET-a i Inovacijskog centra Nikola Tesla (ICENT).

07.12.2018. 15:30
Održan Strateški forum o digitalnom sazrijevanju škola
U organizaciji Hrvatske akademske i istraživačke mreže – CARNET i Ministarstva znanosti i obrazovanja, održan je Strateški forum pod nazivom "Digitalno sazrijevanje škola". Na Forumu su uz pomoćnicu ministrice znanosti i obrazovanja, prof. Lidiju Kralj sudjelovali i Ádám Horváth iz mađarskog Centra za digitalnu pedagogiju i metodologiju i Borut Čampelj iz Ministarstva obrazovanja, znanosti i sporta u Sloveniji.

04.12.2018. 09:01
Najava: Strateški forum "Digitalno sazrijevanje škola"
Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNET u suradnji s Ministarstvom znanosti i obrazovanja organizira Strateški forum pod nazivom "Digitalno sazrijevanje škola", koji će se održati u srijedu, 5. prosinca 2018. godine s početkom u 15 sati u prostorijama Ministarstva znanosti i obrazovanja.