VINKOVAČKA GIMNAZIJA ŠKOLA AMBASADOR EUROPSKOG PARLAMENTA

Autor: Ivan Švaganović, 7. 11. 2018.

Od ove je školske godine Gimnazija Matije Antuna Reljkovića Vinkovci uključena u program Škola ambasador Europskog parlamenta (EPAS - European Parlament Ambasador School).

EPAS je pokrenut 2011. godine u Nizozemskoj, a od 2016./2017. i u Hrvatskoj gdje ga provodi Ured za informiranje Europskog parlamenta.

Kako se izbori za Europski parlament održavaju u svibnju 2019., pokrenuta je internetska stranica ovajputglasam.eu. Stranica ovajputglasam.eu alat je nepolitičke, institucionalne kampanje koja treba potaknuti veću izlaznost na izbore za Europski parlament.
Učenici i razrednica 4.b razreda 26. su listopada 2018. sudjelovali na Druženju dobrodošlice za prijatelje institucionalne kampanje ovajputglasam.eu.

Uz ovaj događaj u sklopu kampanje 27.10. 2018. održan je u Dvorcu Eltz i Regionalni forum za raspravu: Europa u Slavoniji? Gospodarski rast i zapošljavanje.
Forum je na početku pozdravio župan Vukovarsko-srijemske županije Božo Galić dok su govornici bili Ivana Maletić - hrvatska zastupnica u Europskom parlamentu, Mohamed Radwan Jiukhadar - direktor tvornica lijekova Yasenka, Zrinka Šesto - vlasnica elektrosolarnog broda na Dunavu i Leo Tot- kreativni direktor tvrtke za razvoj videoigara Voidin Main.
Nakon Foruma sudionici su bili gosti Gimnazije Vukovar koja već tri godine uspješno provodi program Škole ambasadora Europskog parlamenta.

Ostale fotografije pogledajte klikom na [više].

07.07.2020. 12:27
Upisi u srednje škole: Početak prijava obrazovnih programa u ljetnome roku
Kao što je propisano Odlukom o upisu učenika u I. razred srednje škole u školskoj godini 2020./2021., u srijedu, 8. srpnja 2020. godine započinju prijave obrazovnih programa u sustavu NISpuSŠ. ... The post Upisi u srednje škole: Početak prijava obrazovnih programa u ljetnome roku appeared first on CARNET .

07.07.2020. 10:32
CARNET-ova konferencija za korisnike 2020. u hibridnom formatu
CARNET-ova konferencija za korisnike - CUC2020 održat će se 22. godinu zaredom, ovaj puta u novom, hibridnom formatu. Zbog trenutne situacije izazvane koronavirusom sudionici će imati priliku, od 4. do ... The post CARNET-ova konferencija za korisnike 2020. u hibridnom formatu appeared first on CARNET .

03.07.2020. 15:42
Otvorene su prijave radova na CARNET-ovu konferenciju za korisnike
Otvaranjem poziva za autore započele su pripreme programa 22. CARNET-ove konferencije za korisnike, koja će se pod nazivom "CUC 2020: Izazov prihvaćen!" održati od 4. do 6. studenoga 2020. godine ... The post Otvorene su prijave radova na CARNET-ovu konferenciju za korisnike appeared first on CARNET .