VINKOVAČKA GIMNAZIJA ŠKOLA AMBASADOR EUROPSKOG PARLAMENTA

Autor: Ivan Švaganović, 7. 11. 2018.

Od ove je školske godine Gimnazija Matije Antuna Reljkovića Vinkovci uključena u program Škola ambasador Europskog parlamenta (EPAS - European Parlament Ambasador School).

EPAS je pokrenut 2011. godine u Nizozemskoj, a od 2016./2017. i u Hrvatskoj gdje ga provodi Ured za informiranje Europskog parlamenta.

Kako se izbori za Europski parlament održavaju u svibnju 2019., pokrenuta je internetska stranica ovajputglasam.eu. Stranica ovajputglasam.eu alat je nepolitičke, institucionalne kampanje koja treba potaknuti veću izlaznost na izbore za Europski parlament.
Učenici i razrednica 4.b razreda 26. su listopada 2018. sudjelovali na Druženju dobrodošlice za prijatelje institucionalne kampanje ovajputglasam.eu.

Uz ovaj događaj u sklopu kampanje 27.10. 2018. održan je u Dvorcu Eltz i Regionalni forum za raspravu: Europa u Slavoniji? Gospodarski rast i zapošljavanje.
Forum je na početku pozdravio župan Vukovarsko-srijemske županije Božo Galić dok su govornici bili Ivana Maletić - hrvatska zastupnica u Europskom parlamentu, Mohamed Radwan Jiukhadar - direktor tvornica lijekova Yasenka, Zrinka Šesto - vlasnica elektrosolarnog broda na Dunavu i Leo Tot- kreativni direktor tvrtke za razvoj videoigara Voidin Main.
Nakon Foruma sudionici su bili gosti Gimnazije Vukovar koja već tri godine uspješno provodi program Škole ambasadora Europskog parlamenta.

Ostale fotografije pogledajte klikom na [više].