Radionice za pripremu završnog pismenog ispita iz DSD 1 - programa

Autor: Ivan Švaganović, 22. 2. 2019.

Kao priprema za polaganje završnog pismenog ispita iz DSD 1 - programa (Deutsches Sprach Diplom - njemačka jezična diploma), u Gimnaziji Matije Antuna Reljkovića održane su dvije radionice u trajanju od po četiri sata na kojima je sudjelovao 21 učenik i učenica naše škole. Prva radionica održana je 09.11.2018., a druga 11.02.2019., a vodile su ih stručna savjetnica Kerstin Friedrich iz njemačkog Središnjeg ured za školstvo u inozemstvu (Zentrallstelle für das Auslandsschulwesen) i profesorica Irena Tomić.

Učenici nastavu DSD 1 - programa mogu dvije godine pohađati potpuno besplatno i potom polagati ispit za razinu A2/B1.

Učenici sadašnjeg drugog razreda su druga generacija polaznika DSD 1 – programa u našoj školi, a izrazili su veliko zadovoljstvo kvalitetom provedbe programa i pripremnih radionica za završni pismeni ispit.