Izložba Snaga osjećaja

Autor: Ivan Švaganović, 17. 2. 2020.

Izložba fotografija „Snaga osjećaja“ je svečano otvorena u auli Gimnazije Matije Antuna Reljkovića Vinkovci u petak, 14. veljače 2020. godine u 12 sati.

Izložbu su pod visokim pokroviteljstvom njemačkog ministra vanjskih poslova Heiko Maasa, uz potporu Zaklade „Sjećanje, odgovornost i budućnost.“ pripremile povjesničarke Ute Frevert i Bettina Frevert.

Izložba je pripremljena u povodu značajnih obljetnica koje su obilježene prošle godine: 100. obljetnica osnutka Weimarske Republike, 90 godina od početka gospodarske krize, 80. obljetnice napada na Poljsku i početka Drugog svjetskog rata, 75. obljetnice iskrcavanja saveznika u Normandiju, 70. obljetnice utemeljenja dvije njemačke države, 50. obljetnice promjene vlasti u Bonnu,  30. obljetnice mirne revolucije, 15. obljetnice proširenja Europske unije.

Ostale informacije o izložbi i galeriju fotografija pogledajte klikom na [više].

Izložba sadrži 22 panela koji su postavljeni u A1 formatu i sadrži oko 140 povijesnih fotografija i faksimila, kao i multimedijske popratne ponude na web stranici izložbe https://machtdergefuehle.de/, poput pet filmskih isječaka s engleskih titlovima u trajanju od 5 minuta, koji detaljno objašnjavaju pristup izložbi i aktualne reference civilnog društva. Sažeti tekstovi potiču vas da se nosite sa snagom osjećaja u prošlosti i sadašnjosti. Izložba dosljedno provodi zahtjev za suvremenim referencama na povijesno-političko obrazovno djelo.

Izložbu je u znak podrške širenju razumijevanja među narodima, koje DSD-programom (Deutsches Sprachdiplom) i programima međunarodne suradnje, posebice s Njemačkom, njeguje Gimnazija Matije Antuna Reljkovića Vinkovci, ustupilo Njemačko veleposlanstvo u Zagrebu. Izložbu su u našoj školi organizirale profesorice Irena Tomić i Jasna Lovrić, uz pomoć profesorice likovne umjetnosti Mihaele Gelemanović Pracaić.

23.10.2020. 20:00
Otvorene su prijave na 22. CARNET-ovu konferenciju za korisnike
Prijave na 22. CARNET-ovu konferenciju za korisnike CUC 2020 otvorene su u petak, 23. listopada u 20 sati i traju do 2. studenoga u 12 sati. Prijaviti se možete putem ... The post Otvorene su prijave na 22. CARNET-ovu konferenciju za korisnike appeared first on CARNET .

23.10.2020. 18:01
INFO Najava radova na medjugradskoj vezi Pula-Zagreb 28.10.2020.
Postovani, U srijedu, 28.10.2020., u vremenu od 00:00 do 03:00 sata davatelj TK usluge Hrvatski Telekom d.d. izvoditi ce radove na medjugradskoj vezi izmedju Pule i Zagreba, uslijed kojih ce ... The post INFO Najava radova na medjugradskoj vezi Pula-Zagreb 28.10.2020. appeared first on CARNET .

23.10.2020. 15:31
Proglašeni pobjednici CERT-ovog natjecanja – Hacknite
CARNET-ov Nacionalni CERT i ove je godine u listopadu obilježio Europski mjesec kibernetičke sigurnosti kako bi podigao svijest hrvatskih građana o kibernetičkoj sigurnosti s naglaskom na mrežnu i informacijsku sigurnost ... The post Proglašeni pobjednici CERT-ovog natjecanja – Hacknite appeared first on CARNET .