Izložba Snaga osjećaja

Autor: Ivan Švaganović, 17. 2. 2020.

Izložba fotografija „Snaga osjećaja“ je svečano otvorena u auli Gimnazije Matije Antuna Reljkovića Vinkovci u petak, 14. veljače 2020. godine u 12 sati.

Izložbu su pod visokim pokroviteljstvom njemačkog ministra vanjskih poslova Heiko Maasa, uz potporu Zaklade „Sjećanje, odgovornost i budućnost.“ pripremile povjesničarke Ute Frevert i Bettina Frevert.

Izložba je pripremljena u povodu značajnih obljetnica koje su obilježene prošle godine: 100. obljetnica osnutka Weimarske Republike, 90 godina od početka gospodarske krize, 80. obljetnice napada na Poljsku i početka Drugog svjetskog rata, 75. obljetnice iskrcavanja saveznika u Normandiju, 70. obljetnice utemeljenja dvije njemačke države, 50. obljetnice promjene vlasti u Bonnu,  30. obljetnice mirne revolucije, 15. obljetnice proširenja Europske unije.

Ostale informacije o izložbi i galeriju fotografija pogledajte klikom na [više].

Izložba sadrži 22 panela koji su postavljeni u A1 formatu i sadrži oko 140 povijesnih fotografija i faksimila, kao i multimedijske popratne ponude na web stranici izložbe https://machtdergefuehle.de/, poput pet filmskih isječaka s engleskih titlovima u trajanju od 5 minuta, koji detaljno objašnjavaju pristup izložbi i aktualne reference civilnog društva. Sažeti tekstovi potiču vas da se nosite sa snagom osjećaja u prošlosti i sadašnjosti. Izložba dosljedno provodi zahtjev za suvremenim referencama na povijesno-političko obrazovno djelo.

Izložbu je u znak podrške širenju razumijevanja među narodima, koje DSD-programom (Deutsches Sprachdiplom) i programima međunarodne suradnje, posebice s Njemačkom, njeguje Gimnazija Matije Antuna Reljkovića Vinkovci, ustupilo Njemačko veleposlanstvo u Zagrebu. Izložbu su u našoj školi organizirale profesorice Irena Tomić i Jasna Lovrić, uz pomoć profesorice likovne umjetnosti Mihaele Gelemanović Pracaić.

13.08.2020. 13:21
Demo testiranje – nabava aktivne mrežne opreme
Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNET provodi demo testiranje aktivne mrežne opreme u sklopu javne nabave ,,Nabava aktivne mrežne opreme u školskim mrežama - Faza 1 u sklopu II. ... The post Demo testiranje – nabava aktivne mrežne opreme appeared first on CARNET .

13.08.2020. 12:04
Postovani, U utorak, 18. kolovoza 2020. izmedju 1:00 i 3:00 sati, uslijed radova na mreznoj infrastrukturi pruzatelja usluga Odasiljaci i veze d.o.o. doci ce do prekida mrezne povezanosti prema ustanovama ... The post INFO Najava radova na mreznoj infrastrukturi na podrucju Brodsko-posavske zupanije, 18.8.2020 1:00-3:00 appeared first on CARNET .

11.08.2020. 06:04
INFO Prekid mrezne povezanosti – Zadarska zupanija 11.8.2020.
Postovani, Dobili smo informaciju kako je u mrezi operatora Odasiljaci i veze doslo do prekida optickog kabla te kako se radi na sanaciji. Za sad nemamo procjenu u kojem roku ... The post INFO Prekid mrezne povezanosti – Zadarska zupanija 11.8.2020. appeared first on CARNET .