Košarkaši naše gimnazije srebrni na državnom natjecanju!

Autor: Ivan Švaganović, 10. 3. 2020.

I ove godine naša muška košarkaška ekipa ostvarila je plasman na državno natjecanje koje je održano u Zadru od 8. do 10. ožujka. U grupnoj fazi dočekale su ih ekipe iz Križevaca i Čakovca s kojima dečki nisu imali neki većih problema te su time prošli u daljnju fazu natjecanja. U borbi za polufinale susreli su se s domaćinima samog natjecanja, ekipom iz Zadra. Iako su naši košarkaši od samog početka uvjerljivo vodili, utakmica je bila daleko od gotove. U napetoj završnici Vinkovčani su izvukli pobjedu nad domaćinima. U polufinalu ih je dočekala ekipa iz Krapine. Naši košarkaši su opet utakmicu otvorili popriličnim vodstvom koje je prevagnulo i u krajnjem rezultatu. U samom finalu, najboljoj i najnapetijoj utakmici naši gimnazijalci su opet sjajno otvorili utakmicu protiv dotadašnjih favorita, odnosno Športske gimnazije Zagreb i time zavrjedili naklonost mnogobrojnih miljenika košarke koji su prisustovali ovom susretu. No, s vremenom su se košarkaši iz Zagreba polako vraćali te čak i poveli u trećoj četvrtini. Naši su se gimanzijalci uspjeli vratiti u utakmicu ostvarivši produžetke sjajnim pogotkom Petra Tomića. I u dalje napetoj utakmici, naši su košarkaši ipak nes(p)retno izgubili 4 razlike. Velike zahvale prof. Buhaču radi sjajnog vodstva, krenuvši od fizičke spreme do psihičke potpore.

Patrik Cindrić 4d

21.01.2021. 13:25
Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNET planira započeti postupak javne nabave uređenja/adaptacije 10 Regionalnih obrazovnih centara (ROC-ova) u sklopu II. faze programa ,,e-Škole: Cjelovita informatizacija procesa poslovanja škola i ... The post Istraživanje tržišta – nabava uređenja/adaptacije Regionalnih obrazovnih centara appeared first on CARNET .

20.01.2021. 14:13
Objavljeni novi CARNET-ovi e-Škole digitalni sadržaji
Da neki predmeti poput fizike i matematike ne moraju uvijek biti teški i nerazumljivi dokazuju e-Škole digitalni sadržaji. Izrađeni su kako bi učenicima i nastavnicima olakšali učenje i poučavanje te ... The post Objavljeni novi CARNET-ovi e-Škole digitalni sadržaji appeared first on CARNET .