Košarkaši naše gimnazije srebrni na državnom natjecanju!

Autor: Ivan Švaganović, 10. 3. 2020.

I ove godine naša muška košarkaška ekipa ostvarila je plasman na državno natjecanje koje je održano u Zadru od 8. do 10. ožujka. U grupnoj fazi dočekale su ih ekipe iz Križevaca i Čakovca s kojima dečki nisu imali neki većih problema te su time prošli u daljnju fazu natjecanja. U borbi za polufinale susreli su se s domaćinima samog natjecanja, ekipom iz Zadra. Iako su naši košarkaši od samog početka uvjerljivo vodili, utakmica je bila daleko od gotove. U napetoj završnici Vinkovčani su izvukli pobjedu nad domaćinima. U polufinalu ih je dočekala ekipa iz Krapine. Naši košarkaši su opet utakmicu otvorili popriličnim vodstvom koje je prevagnulo i u krajnjem rezultatu. U samom finalu, najboljoj i najnapetijoj utakmici naši gimnazijalci su opet sjajno otvorili utakmicu protiv dotadašnjih favorita, odnosno Športske gimnazije Zagreb i time zavrjedili naklonost mnogobrojnih miljenika košarke koji su prisustovali ovom susretu. No, s vremenom su se košarkaši iz Zagreba polako vraćali te čak i poveli u trećoj četvrtini. Naši su se gimanzijalci uspjeli vratiti u utakmicu ostvarivši produžetke sjajnim pogotkom Petra Tomića. I u dalje napetoj utakmici, naši su košarkaši ipak nes(p)retno izgubili 4 razlike. Velike zahvale prof. Buhaču radi sjajnog vodstva, krenuvši od fizičke spreme do psihičke potpore.

Patrik Cindrić 4d

23.04.2021. 12:06
Elements of AI pokreće veliki natječaj za učenike osnovnih i srednjih škola
Elements of AI dosad je u Hrvatskoj privukao više od 21 tisuću polaznika, a za učenike osnovnih i srednjih škola sada je pokrenuto AI School Challenge natjecanje. Nositelji projekta u ... The post Elements of AI pokreće veliki natječaj za učenike osnovnih i srednjih škola appeared first on CARNET .

22.04.2021. 13:56
Nabava usluge izrade scenarija poučavanja
Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNET provodi postupak javne nabave usluge izrade scenarija poučavanja. Nabava se provodi u sklopu projekta e-Škole koji je pak dio sveobuhvatnog programa modernizacije hrvatskog ... The post Nabava usluge izrade scenarija poučavanja appeared first on CARNET .

22.04.2021. 12:53
CARNET nastavlja niz virtualnih radionica za odgojno-obrazovne djelatnike u školama s temama vezanim uz pripremu i provedbu videokonferencijske, virtualne i kombinirane nastave, upoznavanje sa sadržajima i uslugama koje izrađuje CARNET, ... The post Virtualna radionica: ,,Planiranje nastavnih aktivnosti u kombiniranoj i online nastavi" appeared first on CARNET .