Humanitarna radionica izrade sapuna u Gradskoj knjižnici i čitaonici Vinkovci

Autor: Ivan Švaganović, 19. 12. 2019.

Škola je mjesto učenja i odgajanja, a odgajati mlade i usmjeravati ih da prihvaćaju različitosti, pruže podršku i pomoć potrebitima jest ulog u budućnost. Različitim aktivnostima u suradnji s različitim ustanovama obogaćuju se školski odgojni sadržaji te se na taj način ostvaruju za učenike bitne odgojne zadaće.
Učenici izborne nastave kemije naše škole sudjelovali su 10. i 11. prosinca 2019. u provođenju humanitarne radionice izrade sapuna u Gradskoj knjižnici i čitaonici Vinkovci povodom obilježavanja Adventa.

Kompletan izvještaj i galeriju fotografija pogledajte klikom na [više].

Kao i svake godine, nastojali su pomoći onima kojima je to najpotrebnije, prvenstveno potrebitim učenicima naše škole i županije. Osim što su pokazali svoje umijeće prilikom izrade sapuna, naučili su i kako ih sami mogu načiniti. Upoznali su kemiju na jedan drugačiji i poseban način, naučili su nešto novo, učinili dobro djelo i zabavili se. U okviru Božićnog sajma su prezentirali i prodavali sapune u humanitarne svrhe. Bilo je uživanje gledati kako razigrana mladost svoju toplinu, entuzijazam, kreativnost i ljubav nesebično daruje onima u potrebi. Ovo je potvrda da je danas puno onih koji u blagdansko vrijeme daruju skromno i od srca. Ove su nam radionice pokazale vrijednost i ljepotu zajedništva, potpore, nesebičnosti, razumijevanja i otvorenosti prema drugima. Nadamo se da smo u ozračju pozitivne energije i humanosti uspjeli podijeliti radost Božića ukazujući na prave vrijednosti.

Melita Barić Tominac

13.08.2020. 13:21
Demo testiranje – nabava aktivne mrežne opreme
Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNET provodi demo testiranje aktivne mrežne opreme u sklopu javne nabave ,,Nabava aktivne mrežne opreme u školskim mrežama - Faza 1 u sklopu II. ... The post Demo testiranje – nabava aktivne mrežne opreme appeared first on CARNET .

13.08.2020. 12:04
Postovani, U utorak, 18. kolovoza 2020. izmedju 1:00 i 3:00 sati, uslijed radova na mreznoj infrastrukturi pruzatelja usluga Odasiljaci i veze d.o.o. doci ce do prekida mrezne povezanosti prema ustanovama ... The post INFO Najava radova na mreznoj infrastrukturi na podrucju Brodsko-posavske zupanije, 18.8.2020 1:00-3:00 appeared first on CARNET .

11.08.2020. 06:04
INFO Prekid mrezne povezanosti – Zadarska zupanija 11.8.2020.
Postovani, Dobili smo informaciju kako je u mrezi operatora Odasiljaci i veze doslo do prekida optickog kabla te kako se radi na sanaciji. Za sad nemamo procjenu u kojem roku ... The post INFO Prekid mrezne povezanosti – Zadarska zupanija 11.8.2020. appeared first on CARNET .