Humanitarna radionica izrade sapuna u Gradskoj knjižnici i čitaonici Vinkovci

Autor: Ivan Švaganović, 19. 12. 2019.

Škola je mjesto učenja i odgajanja, a odgajati mlade i usmjeravati ih da prihvaćaju različitosti, pruže podršku i pomoć potrebitima jest ulog u budućnost. Različitim aktivnostima u suradnji s različitim ustanovama obogaćuju se školski odgojni sadržaji te se na taj način ostvaruju za učenike bitne odgojne zadaće.
Učenici izborne nastave kemije naše škole sudjelovali su 10. i 11. prosinca 2019. u provođenju humanitarne radionice izrade sapuna u Gradskoj knjižnici i čitaonici Vinkovci povodom obilježavanja Adventa.

Kompletan izvještaj i galeriju fotografija pogledajte klikom na [više].

Kao i svake godine, nastojali su pomoći onima kojima je to najpotrebnije, prvenstveno potrebitim učenicima naše škole i županije. Osim što su pokazali svoje umijeće prilikom izrade sapuna, naučili su i kako ih sami mogu načiniti. Upoznali su kemiju na jedan drugačiji i poseban način, naučili su nešto novo, učinili dobro djelo i zabavili se. U okviru Božićnog sajma su prezentirali i prodavali sapune u humanitarne svrhe. Bilo je uživanje gledati kako razigrana mladost svoju toplinu, entuzijazam, kreativnost i ljubav nesebično daruje onima u potrebi. Ovo je potvrda da je danas puno onih koji u blagdansko vrijeme daruju skromno i od srca. Ove su nam radionice pokazale vrijednost i ljepotu zajedništva, potpore, nesebičnosti, razumijevanja i otvorenosti prema drugima. Nadamo se da smo u ozračju pozitivne energije i humanosti uspjeli podijeliti radost Božića ukazujući na prave vrijednosti.

Melita Barić Tominac

23.10.2020. 20:00
Otvorene su prijave na 22. CARNET-ovu konferenciju za korisnike
Prijave na 22. CARNET-ovu konferenciju za korisnike CUC 2020 otvorene su u petak, 23. listopada u 20 sati i traju do 2. studenoga u 12 sati. Prijaviti se možete putem ... The post Otvorene su prijave na 22. CARNET-ovu konferenciju za korisnike appeared first on CARNET .

23.10.2020. 18:01
INFO Najava radova na medjugradskoj vezi Pula-Zagreb 28.10.2020.
Postovani, U srijedu, 28.10.2020., u vremenu od 00:00 do 03:00 sata davatelj TK usluge Hrvatski Telekom d.d. izvoditi ce radove na medjugradskoj vezi izmedju Pule i Zagreba, uslijed kojih ce ... The post INFO Najava radova na medjugradskoj vezi Pula-Zagreb 28.10.2020. appeared first on CARNET .

23.10.2020. 15:31
Proglašeni pobjednici CERT-ovog natjecanja – Hacknite
CARNET-ov Nacionalni CERT i ove je godine u listopadu obilježio Europski mjesec kibernetičke sigurnosti kako bi podigao svijest hrvatskih građana o kibernetičkoj sigurnosti s naglaskom na mrežnu i informacijsku sigurnost ... The post Proglašeni pobjednici CERT-ovog natjecanja – Hacknite appeared first on CARNET .