ŠKOLSKI PROJEKT „SVAKI RAZRED, JEDNO STABLO“

Autor: Ivan Švaganović, 2. 3. 2020.

Baviti se nečim što voliš pravi je užitak, no rijetko se to u pravom smislu može povezati sa
školom. Vinkovački gimnazijalci, učenici izborne nastave kemije to uspijevaju već dugi niz godina. Od ponuđenih predmeta za izbornu nastavu dio njih odabrao je kemiju, pri čemu su se mnogi usmjerili upravo na ekologiju. Na izbornoj nastavi kemije nastojimo iz svih nas
izvući najbolje, sposobnost da učimo i upoznajemo svijet oko sebe, te tako dajemo svoj udio u mijenjanju svijeta, ali i nas samih. Spajamo ugodno s korisnim, dosadno sa zabavnim, teoriju s praksom.

Kompletan izvještaj i galeriju fotografija pogledajte klikom na [više].

Učenici naše škole i ove su godine sudjelovali u akciji časopisa Priroda – „Svaki razred jedno stablo“. Tradicionalno dugi niz godina njegujemo, organiziramo i provodimo ovaj hvale vrijedan projekt. Povodom tjedna solidarnosti i Međunarodnog dana osoba s invaliditetom učenici izborne nastave kemije i predstavnik svakog razreda naše škole posade po jedno stablo za svaki razred u Centru za rehabilitaciju osoba s invaliditetom Mala Terezija. Zbog izvanrednih okolnosti i specifične situacije ove smo godine akciju organizirali tek 25. veljače 2020. godine.
Put nam je bio poznat, a i posao koji nas je očekivao jer već niz godina uljepšavamo okoliš
našim prijateljima štićenicima Centra. Već na samom ulazu dočekali su nas veseli i nestrpljivi te spremno ponudili svoju pomoć koju smo rado prihvatili. Kako u dobrom društvu vrijeme brzo prolazi, tako je našem druženju došao kraj. Obećali smo da ćemo ih posjetiti i sljedeće godine. Otišli smo laka koraka s osmjesima na licu. Nastojmo svakoga dana učiniti neko dobro djelo ili izreći lijepu riječ koja će izmamiti osmijeh na licu drugoga, jer važno je samo koliko osmijeha podijelimo.... Hvala od srca svima koji su sudjelovali u ovoj akciji.                                                                                                                        Svjesni smo da je kemija zapravo svuda oko nas, započinje u svim najsitnijim djelićima atoma, a tko zna gdje završava i kamo nas sve može odvesti...

Melita Barić Tominac

23.10.2020. 20:00
Otvorene su prijave na 22. CARNET-ovu konferenciju za korisnike
Prijave na 22. CARNET-ovu konferenciju za korisnike CUC 2020 otvorene su u petak, 23. listopada u 20 sati i traju do 2. studenoga u 12 sati. Prijaviti se možete putem ... The post Otvorene su prijave na 22. CARNET-ovu konferenciju za korisnike appeared first on CARNET .

23.10.2020. 18:01
INFO Najava radova na medjugradskoj vezi Pula-Zagreb 28.10.2020.
Postovani, U srijedu, 28.10.2020., u vremenu od 00:00 do 03:00 sata davatelj TK usluge Hrvatski Telekom d.d. izvoditi ce radove na medjugradskoj vezi izmedju Pule i Zagreba, uslijed kojih ce ... The post INFO Najava radova na medjugradskoj vezi Pula-Zagreb 28.10.2020. appeared first on CARNET .

23.10.2020. 15:31
Proglašeni pobjednici CERT-ovog natjecanja – Hacknite
CARNET-ov Nacionalni CERT i ove je godine u listopadu obilježio Europski mjesec kibernetičke sigurnosti kako bi podigao svijest hrvatskih građana o kibernetičkoj sigurnosti s naglaskom na mrežnu i informacijsku sigurnost ... The post Proglašeni pobjednici CERT-ovog natjecanja – Hacknite appeared first on CARNET .