NAŠI UČENICI NA GCAA (Global e-Competition in Astronomy and Astrophysics)

Autor: Ivan Švaganović, 29. 10. 2020.

Zbog poznate nam situacije s epidemijom Covid-19 virusa ove godine je po prvi puta održana on line olimpijada iz astronomije i astrofizike pod nazivom 1st Global e-Competition in Astronomy and Astrophysics (GCAA) umjesto do sada održavane International Olympiad on Astronomy and Astrophysics (IOAA) na koju su bili pozvani naši učenici David Matej Vnuk i Vladimir Pezo.

Olimpijada je trajala od 25. rujna do 23. listopada 2020., a sastojala se od dva dijela, pojedinačnog i timskog natjecanja, a provjeravana su teoretska znanja, obrada astronomskih podataka, promatranje astronomskih pojava te rješavanje problema .

U timskom dijelu naš učenik Vladimir Pezo, član tima Lacerta, osvojio je 4. mjesto u ukupnom poretku i zaslužio Honorable Mention (posebnu pohvalu) za rješavanje problema.

Čestitamo svim sudionicima.

prof. Jasenka Celić

Fotografije pogledajte klikom na [više].

27.11.2020. 14:19
Istraživanje tržišta – Usluge organizacije događanja za projektne dionike
Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNET provodi istraživanje tržišta za potrebe nabave Usluge organizacije događanja za projektne dionike. U svrhu istraživanja tržišta CARNET objavljuje sljedeće dokumente: Prilog 1. Specifikacija ... The post Istraživanje tržišta – Usluge organizacije događanja za projektne dionike appeared first on CARNET .

26.11.2020. 15:13
Istraživanje tržišta – Nabava Aplikacije za upravljanje školskom mrežom
U sklopu II. faze programa ,,e-Škole: Cjelovita informatizacija procesa poslovanja škola i nastavnih procesa u svrhu stvaranja digitalno zrelih škola za 21. stoljeće" Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNET ... The post Istraživanje tržišta – Nabava Aplikacije za upravljanje školskom mrežom appeared first on CARNET .

25.11.2020. 23:01
INFO Najava radova u Puli 1. 12. 2020. 00:00 – 02:00
Postovani, U utorak, 1. prosinca 2020., u vremenu od 00:00 do 02:00 sata davatelj TK usluge Hrvatski Telekom d.d. izvoditi ce radove na medjugradskoj vezi izmedju Pule i Zagreba, uslijed ... The post INFO Najava radova u Puli 1. 12. 2020. 00:00 – 02:00 appeared first on CARNET .