Svaki razred jedno stablo

Autor: Nikolina Maletić, 6. 3. 2021.

Učenici Gimnazije Matije Antuna Reljkovića i ove godine nastavljaju dugogodišnju tradiciju sadnje stabala. U okviru humanitarne akcije „Svaki razred jedno stablo“, učenici su 3. ožujka posjetili Centar za rehabilitaciju Mala Terezija i zasadili 28 sadnica stabala. Zbog epidemiološke situacije ove je godine izostalo ugodno druženje učenika i štićenika Centra, no unatoč tomu, novozasađena su stabla podsjetnik kako svaku tradiciju treba njegovati pa tako i u ovo pandemijsko vrijeme. Budući da je u tijeku i Nacionalna kampanja sadnje stabala u Hrvatskoj koju organizira Udruga za zaštitu prirode i okoliša „Zasadi stablo, ne budi panj!“, učenici su 4. ožujka iskoristili lijep i sunčan dan te zasadili  jedno stablo u dvorištu vinkovačke gimnazije. U skladu s kampanjom, sva će se zasađena stabla i digitalno kartografski vizualizirati.

Očuvanje i poboljšanje bioraznolikosti, sprječavanje onečišćenja i zaštita okoliša, zajednička je zadaća svih nas, a ublažavanje klimatskih promjena naša je obveza prema budućim generacijama. Spoznaje i znanja u suvremenom društvu trebaju biti motivacija za daljnji napredak u znanstvenim postignućima i održivom razvoju.

Učenici Gimnazije M. A. Reljkovića raduju se novim akcijama i svima zahvaljuju na suradnji i pomoći.

Danijela Bajić, prof.

19.04.2021. 08:30
Virtualna radionica: ,,Dvosmjerna komunikacija u virtualnom okruženju"
CARNET nastavlja niz virtualnih radionica za odgojno-obrazovne djelatnike u školama s temama vezanim uz pripremu i provedbu videokonferencijske, virtualne i kombinirane nastave, upoznavanje sa sadržajima i uslugama koje izrađuje CARNET, ... The post Virtualna radionica: ,,Dvosmjerna komunikacija u virtualnom okruženju" appeared first on CARNET .

16.04.2021. 18:02
INFO Najava radova – HT – vise zupanija – 21.04.2021.g., 00:00 – 02:00h
Postovani, U srijedu 21.04.2021.g. izmedju 00:00 i 02:00h zbog radova u mrezi pruzatelja usluga Hrvatskog Telekoma doci ce do 30 minutnog prekida mrezne povezanosti ustanova clanica CARNET-a spojenih navedenim pruzateljem ... The post INFO Najava radova – HT – vise zupanija – 21.04.2021.g., 00:00 – 02:00h appeared first on CARNET .

16.04.2021. 13:45
U sklopu II. faze programa ,,e-Škole: Cjelovita informatizacija procesa poslovanja škola i nastavnih procesa u svrhu stvaranja digitalno zrelih škola za 21. stoljeće" Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNET ... The post Istraživanje tržišta – nabave mrežne opreme za okosnicu CARNET mreže i CARNET podatkovne centre appeared first on CARNET .