„Javio se i nestao kao meteor. Ostala je svjetlost.“

Autor: Ivan Švaganović, 3. 3. 2016.

Prvog ožujka sve nas je duboko potresla vijest da je bitku s višegodišnjom teškom bolešću izgubio naš učenik 1.f razreda, Dinko Filić. Naš je zajednički put bio kratak, ali iznimno bogat. Dinko nam je došao i zasjao svojom radošću, optimizmom i samopouzdanjem, ali i iznimnim stihovima koji su više od svega svjedočili o njegovoj posebnosti, snazi i svakodnevnoj borbi. Počivaj u miru, dragi Dinko! U mislima s tobom i obitelji – tvoji prijatelji i profesori Gimnazije.

KUĆA OD STAKLA

Kad si poput papige, zatvoren usred krletke,

Kao u pola pakla.

Vidiš cijeli svijet, a ne možeš poletjeti,

Kao unutar kuće od stakla.

Prijatelju, ništa ti ne brini jer ja ću biti tu,

Otpjevaj mi pjesmu, ja ću tebi dvije.

Pa ćemo zajedno obojiti ove zidove od stakla

U boje divne.

Otvori srce prijatelju,

Pa ćemo rasvijetliti ove tamne hodnike kuće od stakla.

Pogledaj!

Pretvorili smo ovo mjesto u nešto što izgleda

Kao da ga je Božja ruka takla.

Dinko Filić

TKO SAM JA?

Ponekad se pitam tko sam,

A kad sam sretan, odgovor znam.

Ja sam zraka sunca u ranu zoru,

Ja sam val na beskrajnom moru.

Ja sam jastreba let,

Ja sam cijeli predivni svijet.

Ja sam sunce što se diže i pada,

Ja sam vrijeme koje teče sada.

Ja sam zvijezda sjaj,

Ja sam šareni maj.

Ja sam dijamant do neba vrijedan,

Ja sam ja, jedini i jedan.

Dinko Filić

09.01.2020. 14:03
Postovani korisnici, U ponedjeljak, 13.01.2020., CARNET NOC ce izvoditi programsku nadogradnju mrezne opreme na podrucju: – Varazdinske zupanije u vremenu od 11:00 do 12:00 sati i – Medjimurske zupanije u ... The post INFO Najava prekida mrezne povezanosti na podrucju Varazdinske i Medjimurske zupanije, 13.01.2020. appeared first on CARNET .

27.12.2019. 11:12
Započeo CARNET-ov Erasmus+ projekt "DOTS"
U CARNET-ovim prostorijama, 2. i 3. prosinca 2019. godine, održan je početni (kick-off) sastanak Erasmus+ projekta pod nazivom “DOTS - Development of transversal skills in STEM”. Cilj je projekta razvijati ... The post Započeo CARNET-ov Erasmus+ projekt "DOTS" appeared first on CARNET .

19.12.2019. 09:19
U sklopu programa e-Škole isporučeno 26 350 prijenosnih računala
U više od 1200 škola diljem Hrvatske CARNET je isporučio 26 350 prijenosnih računala za učitelje i nastavnike u vrijednosti od 98,59 milijuna kuna. Riječ je o modelima prijenosnih računala ... The post U sklopu programa e-Škole isporučeno 26 350 prijenosnih računala appeared first on CARNET .