„Javio se i nestao kao meteor. Ostala je svjetlost.“

Autor: Ivan Švaganović, 3. 3. 2016.

Prvog ožujka sve nas je duboko potresla vijest da je bitku s višegodišnjom teškom bolešću izgubio naš učenik 1.f razreda, Dinko Filić. Naš je zajednički put bio kratak, ali iznimno bogat. Dinko nam je došao i zasjao svojom radošću, optimizmom i samopouzdanjem, ali i iznimnim stihovima koji su više od svega svjedočili o njegovoj posebnosti, snazi i svakodnevnoj borbi. Počivaj u miru, dragi Dinko! U mislima s tobom i obitelji – tvoji prijatelji i profesori Gimnazije.

KUĆA OD STAKLA

Kad si poput papige, zatvoren usred krletke,

Kao u pola pakla.

Vidiš cijeli svijet, a ne možeš poletjeti,

Kao unutar kuće od stakla.

Prijatelju, ništa ti ne brini jer ja ću biti tu,

Otpjevaj mi pjesmu, ja ću tebi dvije.

Pa ćemo zajedno obojiti ove zidove od stakla

U boje divne.

Otvori srce prijatelju,

Pa ćemo rasvijetliti ove tamne hodnike kuće od stakla.

Pogledaj!

Pretvorili smo ovo mjesto u nešto što izgleda

Kao da ga je Božja ruka takla.

Dinko Filić

TKO SAM JA?

Ponekad se pitam tko sam,

A kad sam sretan, odgovor znam.

Ja sam zraka sunca u ranu zoru,

Ja sam val na beskrajnom moru.

Ja sam jastreba let,

Ja sam cijeli predivni svijet.

Ja sam sunce što se diže i pada,

Ja sam vrijeme koje teče sada.

Ja sam zvijezda sjaj,

Ja sam šareni maj.

Ja sam dijamant do neba vrijedan,

Ja sam ja, jedini i jedan.

Dinko Filić

Novosti i press kutak :: Novosti :: Vijesti
15.11.2018. 15:35
CUC 2018: Mreža ideja – sve što trebate znati o novim tehnologijama i digitalnom društvu
Znate li kojih je sedam načina da propadnete kao WiFi stručnjak? Jesu li roboti već u našim školama? Što kad aplikacije koje koristimo više nisu besplatne? Kako potrošiti 10.160.430.000,00 kuna? Kako napisati STEM priču? Kako isprintati molekulu DNA na 3D printeru?

14.11.2018. 11:22
Započela provedba pilot projekta CRISS u osnovnim i srednjim školama Hrvatske
U rujnu 2018. godine započela je provedba onsite pilot projekta CRISS koji se odvija u okviru programa Europske unije za istraživanja i inovacije OBZOR 2020 i ima za svrhu razvoj i pilot implementaciju digitalne platforme za stjecanje, vrednovanje i certifikaciju digitalnih kompetencija učenika.

05.11.2018. 10:07
Poziv na predstavljanje: Stare lektire u novome ruhu
U okviru Informativnog utorka, CARNET će predstaviti 72 nove inačice e-Lektira koje su objavljene na istoimenom portalu. Predstavljanje će se održati u utorak, 6. studenoga 2018. godine, u 10 sati u prostoru Gradske knjižnice na Starčevićevom trgu 4.