„Javio se i nestao kao meteor. Ostala je svjetlost.“

Autor: Ivan Švaganović, 3. 3. 2016.

Prvog ožujka sve nas je duboko potresla vijest da je bitku s višegodišnjom teškom bolešću izgubio naš učenik 1.f razreda, Dinko Filić. Naš je zajednički put bio kratak, ali iznimno bogat. Dinko nam je došao i zasjao svojom radošću, optimizmom i samopouzdanjem, ali i iznimnim stihovima koji su više od svega svjedočili o njegovoj posebnosti, snazi i svakodnevnoj borbi. Počivaj u miru, dragi Dinko! U mislima s tobom i obitelji – tvoji prijatelji i profesori Gimnazije.

KUĆA OD STAKLA

Kad si poput papige, zatvoren usred krletke,

Kao u pola pakla.

Vidiš cijeli svijet, a ne možeš poletjeti,

Kao unutar kuće od stakla.

Prijatelju, ništa ti ne brini jer ja ću biti tu,

Otpjevaj mi pjesmu, ja ću tebi dvije.

Pa ćemo zajedno obojiti ove zidove od stakla

U boje divne.

Otvori srce prijatelju,

Pa ćemo rasvijetliti ove tamne hodnike kuće od stakla.

Pogledaj!

Pretvorili smo ovo mjesto u nešto što izgleda

Kao da ga je Božja ruka takla.

Dinko Filić

TKO SAM JA?

Ponekad se pitam tko sam,

A kad sam sretan, odgovor znam.

Ja sam zraka sunca u ranu zoru,

Ja sam val na beskrajnom moru.

Ja sam jastreba let,

Ja sam cijeli predivni svijet.

Ja sam sunce što se diže i pada,

Ja sam vrijeme koje teče sada.

Ja sam zvijezda sjaj,

Ja sam šareni maj.

Ja sam dijamant do neba vrijedan,

Ja sam ja, jedini i jedan.

Dinko Filić

07.07.2020. 12:27
Upisi u srednje škole: Početak prijava obrazovnih programa u ljetnome roku
Kao što je propisano Odlukom o upisu učenika u I. razred srednje škole u školskoj godini 2020./2021., u srijedu, 8. srpnja 2020. godine započinju prijave obrazovnih programa u sustavu NISpuSŠ. ... The post Upisi u srednje škole: Početak prijava obrazovnih programa u ljetnome roku appeared first on CARNET .

07.07.2020. 10:32
CARNET-ova konferencija za korisnike 2020. u hibridnom formatu
CARNET-ova konferencija za korisnike - CUC2020 održat će se 22. godinu zaredom, ovaj puta u novom, hibridnom formatu. Zbog trenutne situacije izazvane koronavirusom sudionici će imati priliku, od 4. do ... The post CARNET-ova konferencija za korisnike 2020. u hibridnom formatu appeared first on CARNET .

03.07.2020. 15:42
Otvorene su prijave radova na CARNET-ovu konferenciju za korisnike
Otvaranjem poziva za autore započele su pripreme programa 22. CARNET-ove konferencije za korisnike, koja će se pod nazivom "CUC 2020: Izazov prihvaćen!" održati od 4. do 6. studenoga 2020. godine ... The post Otvorene su prijave radova na CARNET-ovu konferenciju za korisnike appeared first on CARNET .