Florijan Zagorščak državni prvak iz povijesti!

Autor: Ivan Švaganović, 29. 4. 2016.

Ove godine XVII. Državno natjecanje iz povijesti održano je u Vinkovcima od 25. – 27. travnja 2016. godine. Predstavnik naše škole Florijan Zagorščak pokazao je zavidnu razinu znanja osvojivši prvo mjesto!

Izvještaj s natjecanja pročitajte klikom na [više].

Nakon održanog školskog natjecanja, na kojemu je Florijan ostvario najbolji rezultat, uslijedilo je županijsko natjecanje u Županji. Ostvarivši uvjerljivo prvo mjesto, Florijan se plasirao na državno natjecanje u kategoriji pisane provjere znanja za 4. skupinu: 20. stoljeće. Svakom višom razinom natjecanja povećavao se i opseg gradiva, a ispit se pisao 60 minuta. Na državnom natjecanju pitanjima je obuhvaćeno gradivo 4. razreda (prema Nastavnom planu i programu za gimnazije) i dodatna literatura. Za dodatnu literaturu odabrana je Velikosrpska agresija na Hrvatsku 1990-ih, autora dr. sc. Ante Nazora.

Otvaranje državnog natjecanja započelo je prikladnim programom učenika OŠ Ivana Mažuranića, ujedno i škole domaćina, te predavanjem dr. sc. Ante Nazora o Domovinskom ratu. Učenici osnovnih i srednjih škola (ukupno 85) mogli su zajedno sa svojim mentorima uživati u bogatom predavanju prof. Aleksandra Durmana o Vučedolskoj kulturi i samom posjetu Vukovara. Nakon terenske nastave o povijesti Vinkovaca, održano je svečano zatvaranje državnog natjecanja iz povijesti u hotelu „Admiral“, obilježeno dodjelom prikladnih nagrada učenicima i mentorima te proglašenjem pobjednika.

Čestitke Florijanu na njegovom marljivom radu i velikom uspjehu!

Marija Stuburić, prof. povijesti

07.07.2020. 12:27
Upisi u srednje škole: Početak prijava obrazovnih programa u ljetnome roku
Kao što je propisano Odlukom o upisu učenika u I. razred srednje škole u školskoj godini 2020./2021., u srijedu, 8. srpnja 2020. godine započinju prijave obrazovnih programa u sustavu NISpuSŠ. ... The post Upisi u srednje škole: Početak prijava obrazovnih programa u ljetnome roku appeared first on CARNET .

07.07.2020. 10:32
CARNET-ova konferencija za korisnike 2020. u hibridnom formatu
CARNET-ova konferencija za korisnike - CUC2020 održat će se 22. godinu zaredom, ovaj puta u novom, hibridnom formatu. Zbog trenutne situacije izazvane koronavirusom sudionici će imati priliku, od 4. do ... The post CARNET-ova konferencija za korisnike 2020. u hibridnom formatu appeared first on CARNET .

03.07.2020. 15:42
Otvorene su prijave radova na CARNET-ovu konferenciju za korisnike
Otvaranjem poziva za autore započele su pripreme programa 22. CARNET-ove konferencije za korisnike, koja će se pod nazivom "CUC 2020: Izazov prihvaćen!" održati od 4. do 6. studenoga 2020. godine ... The post Otvorene su prijave radova na CARNET-ovu konferenciju za korisnike appeared first on CARNET .