Florijan Zagorščak državni prvak iz povijesti!

Autor: Ivan Švaganović, 29. 4. 2016.

Ove godine XVII. Državno natjecanje iz povijesti održano je u Vinkovcima od 25. – 27. travnja 2016. godine. Predstavnik naše škole Florijan Zagorščak pokazao je zavidnu razinu znanja osvojivši prvo mjesto!

Izvještaj s natjecanja pročitajte klikom na [više].

Nakon održanog školskog natjecanja, na kojemu je Florijan ostvario najbolji rezultat, uslijedilo je županijsko natjecanje u Županji. Ostvarivši uvjerljivo prvo mjesto, Florijan se plasirao na državno natjecanje u kategoriji pisane provjere znanja za 4. skupinu: 20. stoljeće. Svakom višom razinom natjecanja povećavao se i opseg gradiva, a ispit se pisao 60 minuta. Na državnom natjecanju pitanjima je obuhvaćeno gradivo 4. razreda (prema Nastavnom planu i programu za gimnazije) i dodatna literatura. Za dodatnu literaturu odabrana je Velikosrpska agresija na Hrvatsku 1990-ih, autora dr. sc. Ante Nazora.

Otvaranje državnog natjecanja započelo je prikladnim programom učenika OŠ Ivana Mažuranića, ujedno i škole domaćina, te predavanjem dr. sc. Ante Nazora o Domovinskom ratu. Učenici osnovnih i srednjih škola (ukupno 85) mogli su zajedno sa svojim mentorima uživati u bogatom predavanju prof. Aleksandra Durmana o Vučedolskoj kulturi i samom posjetu Vukovara. Nakon terenske nastave o povijesti Vinkovaca, održano je svečano zatvaranje državnog natjecanja iz povijesti u hotelu „Admiral“, obilježeno dodjelom prikladnih nagrada učenicima i mentorima te proglašenjem pobjednika.

Čestitke Florijanu na njegovom marljivom radu i velikom uspjehu!

Marija Stuburić, prof. povijesti

Novosti i press kutak :: Novosti :: Vijesti
15.11.2018. 15:35
CUC 2018: Mreža ideja – sve što trebate znati o novim tehnologijama i digitalnom društvu
Znate li kojih je sedam načina da propadnete kao WiFi stručnjak? Jesu li roboti već u našim školama? Što kad aplikacije koje koristimo više nisu besplatne? Kako potrošiti 10.160.430.000,00 kuna? Kako napisati STEM priču? Kako isprintati molekulu DNA na 3D printeru?

14.11.2018. 11:22
Započela provedba pilot projekta CRISS u osnovnim i srednjim školama Hrvatske
U rujnu 2018. godine započela je provedba onsite pilot projekta CRISS koji se odvija u okviru programa Europske unije za istraživanja i inovacije OBZOR 2020 i ima za svrhu razvoj i pilot implementaciju digitalne platforme za stjecanje, vrednovanje i certifikaciju digitalnih kompetencija učenika.

05.11.2018. 10:07
Poziv na predstavljanje: Stare lektire u novome ruhu
U okviru Informativnog utorka, CARNET će predstaviti 72 nove inačice e-Lektira koje su objavljene na istoimenom portalu. Predstavljanje će se održati u utorak, 6. studenoga 2018. godine, u 10 sati u prostoru Gradske knjižnice na Starčevićevom trgu 4.