Branko Šego državni prvak iz povijesti!

Autor: Ivan Švaganović, 23. 5. 2017.

Od 10. do 12. svibnja ove godine održano je u gradu picoka i nadaleko poznatih "pesaka", pitoresknom središtu gornje Podravine, Đurđevcu, 18.-o po redu Državno natjecanje iz povijesti...Iznimno susretljivi i angažirani domaćini u svim su se segmentima organizacije natjecanja pokazali veoma spremni, a prijateljskim raspoloženjem boravak učinili opuštenijim, prijeko potrebnim preduvjetom za sve natjecatelje. Domaćinu smo se odužili obilascima i upoznavanjem svih najvažnijih lokacija u kraju koje predstavljaju bogatu i međunarodno priznatu kulturno-povijesnu baštinu Đurđevca i okolice. Vrijedno je napomenuti kako je 2008. Đurđevac proglašen europskim pobjednikom u odabiru destinacija izvrsnosti u razvijanju kontinentalnog turizma i čuvanju kulturne baštine. Vrijedno mi domaćini do danas su svoju ponudu proširili i na neke dodatne sadržaje poput ZOO vrta s devama i "šaptačima" deva koji o njima brinu. Kako ni mi nismo bili samo "obični" natjecatelji zadovoljni plasmanom na Državno natjecanje, na najbolji mogući način to su dokazali učenici naše škole. Branko Šego, učenik 3.d razreda u svojoj je konkurenciji suvereno s velikom prednošću pobijedio svoju konkurenciju i postao državnim prvakom, a Filip Vujeva, učenik 1.e razreda osvojio je u svojoj konkurenciji izvrsno 5. mjesto. Bravo dečkima i svaka pohvala svima koji su doprinijeli uspjehu.

Krunoslav Marijanović, prof.

Novosti i press kutak :: Novosti :: Vijesti
15.11.2018. 15:35
CUC 2018: Mreža ideja – sve što trebate znati o novim tehnologijama i digitalnom društvu
Znate li kojih je sedam načina da propadnete kao WiFi stručnjak? Jesu li roboti već u našim školama? Što kad aplikacije koje koristimo više nisu besplatne? Kako potrošiti 10.160.430.000,00 kuna? Kako napisati STEM priču? Kako isprintati molekulu DNA na 3D printeru?

14.11.2018. 11:22
Započela provedba pilot projekta CRISS u osnovnim i srednjim školama Hrvatske
U rujnu 2018. godine započela je provedba onsite pilot projekta CRISS koji se odvija u okviru programa Europske unije za istraživanja i inovacije OBZOR 2020 i ima za svrhu razvoj i pilot implementaciju digitalne platforme za stjecanje, vrednovanje i certifikaciju digitalnih kompetencija učenika.

05.11.2018. 10:07
Poziv na predstavljanje: Stare lektire u novome ruhu
U okviru Informativnog utorka, CARNET će predstaviti 72 nove inačice e-Lektira koje su objavljene na istoimenom portalu. Predstavljanje će se održati u utorak, 6. studenoga 2018. godine, u 10 sati u prostoru Gradske knjižnice na Starčevićevom trgu 4.