Branko Šego državni prvak iz povijesti!

Autor: Ivan Švaganović, 23. 5. 2017.

Od 10. do 12. svibnja ove godine održano je u gradu picoka i nadaleko poznatih "pesaka", pitoresknom središtu gornje Podravine, Đurđevcu, 18.-o po redu Državno natjecanje iz povijesti...Iznimno susretljivi i angažirani domaćini u svim su se segmentima organizacije natjecanja pokazali veoma spremni, a prijateljskim raspoloženjem boravak učinili opuštenijim, prijeko potrebnim preduvjetom za sve natjecatelje. Domaćinu smo se odužili obilascima i upoznavanjem svih najvažnijih lokacija u kraju koje predstavljaju bogatu i međunarodno priznatu kulturno-povijesnu baštinu Đurđevca i okolice. Vrijedno je napomenuti kako je 2008. Đurđevac proglašen europskim pobjednikom u odabiru destinacija izvrsnosti u razvijanju kontinentalnog turizma i čuvanju kulturne baštine. Vrijedno mi domaćini do danas su svoju ponudu proširili i na neke dodatne sadržaje poput ZOO vrta s devama i "šaptačima" deva koji o njima brinu. Kako ni mi nismo bili samo "obični" natjecatelji zadovoljni plasmanom na Državno natjecanje, na najbolji mogući način to su dokazali učenici naše škole. Branko Šego, učenik 3.d razreda u svojoj je konkurenciji suvereno s velikom prednošću pobijedio svoju konkurenciju i postao državnim prvakom, a Filip Vujeva, učenik 1.e razreda osvojio je u svojoj konkurenciji izvrsno 5. mjesto. Bravo dečkima i svaka pohvala svima koji su doprinijeli uspjehu.

Krunoslav Marijanović, prof.

07.07.2020. 12:27
Upisi u srednje škole: Početak prijava obrazovnih programa u ljetnome roku
Kao što je propisano Odlukom o upisu učenika u I. razred srednje škole u školskoj godini 2020./2021., u srijedu, 8. srpnja 2020. godine započinju prijave obrazovnih programa u sustavu NISpuSŠ. ... The post Upisi u srednje škole: Početak prijava obrazovnih programa u ljetnome roku appeared first on CARNET .

07.07.2020. 10:32
CARNET-ova konferencija za korisnike 2020. u hibridnom formatu
CARNET-ova konferencija za korisnike - CUC2020 održat će se 22. godinu zaredom, ovaj puta u novom, hibridnom formatu. Zbog trenutne situacije izazvane koronavirusom sudionici će imati priliku, od 4. do ... The post CARNET-ova konferencija za korisnike 2020. u hibridnom formatu appeared first on CARNET .

03.07.2020. 15:42
Otvorene su prijave radova na CARNET-ovu konferenciju za korisnike
Otvaranjem poziva za autore započele su pripreme programa 22. CARNET-ove konferencije za korisnike, koja će se pod nazivom "CUC 2020: Izazov prihvaćen!" održati od 4. do 6. studenoga 2020. godine ... The post Otvorene su prijave radova na CARNET-ovu konferenciju za korisnike appeared first on CARNET .