BOŽIĆNI SAJAM

Autor: Ivan Švaganović, 26. 12. 2017.

Kada se velike ruke slože, sve se može!

Kako nam se bliži Božić, vrijeme dobrih djela i solidarnosti, tako je i najveća školska akcija zakucala na hladna vrata vinkovačke gimnazije. Humanitarni božićni sajam prikuplja novčana sredstva za naše vrijedne učenike slabijeg imovinskog stanja kako bismo im olakšali i dali vjetar u leđa za obrazovanje i budućnost.

Izvještaj sa sajma i ostale fotografije pogledajte klikom na [više].

Sada već i tradicionalna organizacija započela je u ranim satima nekadašnje učionice nostalgičnog predmeta domaćinstva, odnosno u našoj kuhinji. Stolovi su bili prepunjeni slatkim i slanim slasticama koje su mamile poglede svih učenika zaduženih za njihovo pakiranje. Zahvaljujući roditeljima, a i njihovim malim pomagačima, radilo se cijelo jutro puneći košare i štandove. Atmosfera je bila u duhu Božića, a sveukupan je rad  potkrijepio pokoji topao čaj koji se punom parom radio u drugom dijelu kuhinje. Već u devet sati košare su bile spremne za nošenje i prodaju. Naši učenici, koji su taj zadatak rado prihvatili, prošetali su se po gotovo svim dijelovima grada i potrudili se prikupiti novac za svoje školske prijatelje pokazujući pravu svrhu blagdanskog duha i snagu dobre volje i prijateljstva. I premda su se svi kasnije vratili s crvenim nosićima na topli čaj, svi su imali najveću nagradu – ponos i toplinu u srcu.

Tara Balen 2.c (članica školskog web tima)

Na atmosferu i uspješnost božićnoga sajma osvrnula se i učenica Marija Kumburić iz 2.d, također članica našeg web tima.

U našoj se školi već tradicionalno održava božićni sajam. Sajam ima humanitarnu svrhu. Sav prikupljeni novac donira se potrebitim učenicima. Novac se prikuplja prodajom božićnih ukrasa, kolača, čestitki koje su izradili naši učenici… Učenici koji sudjeluju podijeljeni su u tri skupine - jedni rade u kuhinji, drugi prodaju na štandovima, a treći s košarama punim proizvoda hodaju ulicama grada.

Na pitanje Što misle o božićnom sajmu?, učenici su davali entuzijastične odgovore. Super mi je jer pomažemo onima kojima je to potrebno u našoj školi, rekla je učenica Anamarija Mrkonjić.

Mislimo da je jako dobra stvar što su ga organizirali jer ćemo pomoći mnogim ljudima. Ne sudjelujemo ove godine, ali prošle godine jesmo i bilo je jako lijepo, rekle su učenice matematičke gimnazije.

Jako mi se sviđa sajam i kolači su vrlo ukusni i mislim da je jako dobro što se organizira svake godine, rekao nam je učenik Mihovil Begović.

Osim učenika, uspjeli smo dobiti i izjave nekih profesora. Vrlo uzbuđena radi sajma, profesorica Mihaela Mežnarić dala nam je svoje mišljenje o svrsi ovoga sajma. Mislim da je to jako dobra ideja i mislim da je božićno vrijeme idealno vrijeme da se pokaže humanost i dobrota, a naša je škola puna takvih ljudi koji su spremni sudjelovati u ovakvom projektu. Vremena su  teška i neki ljudi žive u jako teškim situacijama, a mi smo velika škola i mislim da stvarno možemo pomoći i uljepšati, nekima barem, Božić.

Svoju izjavu dala je i jedna od organizatorica ovogodišnjeg sajma, profesorica Jasna Lovrić, koja nam je rekla i nešto o tome kako je tekla organizacija. Za organizaciju je najzaslužnija naša pedagoginja koja ga organizira već godinama i dala nam je naputke kako i što treba organizirati prema svojim iskustvima prijašnjih godina. Mislim da je to odlična ideja i uči učenike da ne budu okrenuti sami  sebi već da pomognu i drugima oko sebe.

Ove godine izjavu nam je dao i profesor Domagoj Matanović. O sajmu mislim sve najbolje. Mislim da je to jedna lijepa inicijativa i sada već tradicija ove škole. Jedan način da se pomogne ljudima oko nas naročito u ovo božićno vrijeme, vrijeme dobrote i darivanja. Drago mi je da vi učenici sudjelujete i pokazujete toliku zainteresiranost za ovaj lijepi događaj.

23.10.2020. 20:00
Otvorene su prijave na 22. CARNET-ovu konferenciju za korisnike
Prijave na 22. CARNET-ovu konferenciju za korisnike CUC 2020 otvorene su u petak, 23. listopada u 20 sati i traju do 2. studenoga u 12 sati. Prijaviti se možete putem ... The post Otvorene su prijave na 22. CARNET-ovu konferenciju za korisnike appeared first on CARNET .

23.10.2020. 18:01
INFO Najava radova na medjugradskoj vezi Pula-Zagreb 28.10.2020.
Postovani, U srijedu, 28.10.2020., u vremenu od 00:00 do 03:00 sata davatelj TK usluge Hrvatski Telekom d.d. izvoditi ce radove na medjugradskoj vezi izmedju Pule i Zagreba, uslijed kojih ce ... The post INFO Najava radova na medjugradskoj vezi Pula-Zagreb 28.10.2020. appeared first on CARNET .

23.10.2020. 15:31
Proglašeni pobjednici CERT-ovog natjecanja – Hacknite
CARNET-ov Nacionalni CERT i ove je godine u listopadu obilježio Europski mjesec kibernetičke sigurnosti kako bi podigao svijest hrvatskih građana o kibernetičkoj sigurnosti s naglaskom na mrežnu i informacijsku sigurnost ... The post Proglašeni pobjednici CERT-ovog natjecanja – Hacknite appeared first on CARNET .

Ispis statistike od 24. 11. 2010.

« Listopad 2020 »