Literarni kutak

Čitajmo pod zvijezdama

Od 15. listopada do 15. studenoga obilježava se Mjesec hrvatske knjige. Ova je godina posvećena astronomiji. 23. listopada održana je akcija Čitajmo pod zvijezdama u kojoj su sudjelovali i naši učenici okupljeni na Orionu zajedno s ostalim građanima, djecom, piscima, roditeljima… Literati su čitali svoje radove, a ostali pjesme, ulomke tekstova, misli koje su im iznimno važne. Čitanje je od 18 do 24 sata povezalo i ujedinilo Hrvatsku. Dali smo svoj mali doprinos promociji knjige i čitanja, čitali na zvijezdama i pod zvijezdama. Isplatilo se. O ljepoti ugođaja svjedoče i fotografije.

Nikolina Maletić, prof.

Novosti i press kutak :: Novosti :: Vijesti
15.11.2018. 15:35
CUC 2018: Mreža ideja – sve što trebate znati o novim tehnologijama i digitalnom društvu
Znate li kojih je sedam načina da propadnete kao WiFi stručnjak? Jesu li roboti već u našim školama? Što kad aplikacije koje koristimo više nisu besplatne? Kako potrošiti 10.160.430.000,00 kuna? Kako napisati STEM priču? Kako isprintati molekulu DNA na 3D printeru?

14.11.2018. 11:22
Započela provedba pilot projekta CRISS u osnovnim i srednjim školama Hrvatske
U rujnu 2018. godine započela je provedba onsite pilot projekta CRISS koji se odvija u okviru programa Europske unije za istraživanja i inovacije OBZOR 2020 i ima za svrhu razvoj i pilot implementaciju digitalne platforme za stjecanje, vrednovanje i certifikaciju digitalnih kompetencija učenika.

05.11.2018. 10:07
Poziv na predstavljanje: Stare lektire u novome ruhu
U okviru Informativnog utorka, CARNET će predstaviti 72 nove inačice e-Lektira koje su objavljene na istoimenom portalu. Predstavljanje će se održati u utorak, 6. studenoga 2018. godine, u 10 sati u prostoru Gradske knjižnice na Starčevićevom trgu 4.

> nova_str  > literarni_kutak  > citanje_zvijezde