> Knjižnica
OBAVIJESTI

Projekt „SLIKA – Sva lica knjiga"

U sklopu poziva „Unaprjeđenje pismenosti - temelj cjeloživotnog učenja", usmjerenoga na unaprjeđenje različitih vrsta pismenosti učenika osnovnih i srednjih škola, Osnovnoj školi Zrinskih Nuštar odobren je projekt „SLIKA – Sva lica knjiga“.

Projekt se financira kroz Operativni program „Učinkoviti ljudski potencijali" 2014. - 2020. Europskog socijalnog fonda.

Partneri u projektu su Gimnazija Matije Antuna Reljkovića Vinkovci i Dječji vrtić Vrtuljak Nuštar te Agencija za razvoj Vukovarsko-srijemske županije Hrast d.o.o. čiji su djelatnici odradili svu pripremu projektne dokumentacije.

Ukupna vrijednost poziva bila je 26 milijuna i 775 tisuća kuna. Na natječaj se prijavilo više od 200 škola, a odabrano je samo 10 % najboljih.

Vrijednost ovoga projekta je 1.466.095,56 kuna što će se utrošiti na opremanje ustanova i edukaciju djelatnika kako bi ostvarili unaprijed zadane ciljeve - unaprijediti različite vrste pismenosti kao temelj stjecanja ključnih kompetencija za cjeloživotno učenje te povećati kapacitete odgojno-obrazovnih ustanova za provedbu aktivnosti u okviru školskog kurikuluma usmjerenih na razvoj jedne ili više vrsta pismenosti.

Projekt je započeo svečanim potpisivanjem ugovora u Ministarstvu znanosti i obrazovanja 30. studenoga 2017. i trajat će 2 godine. Bit će obuhvaćeno najmanje 120 učenika i 41 djelatnik.

Dvije su faze projekta: Novim znanjima u budućnost i Povratak u budućnost.

U prvoj fazi planirane su 23 različite edukacije ukupnog trajanja oko 300 sati dok su u drugoj fazi projekta planirane radionice s učenicima s ciljem unaprjeđenja čitalačke, digitalne, informacijske, medijske, multikulturalne i drugih vrsta pismenosti, studijske posjete drugim institucijama i terenske nastave.

Rezultat projekta bit će 5 izrađenih različitih nastavnih planova i programa izvannastavnih aktivnosti i 2 digitalna repozitorija.

Sudjelovanje na seminaru „Digitalni repozitoriji“ u sklopu provedbe projekta „SLIKA - Sva lica knjiga“

Sudjelovanje na seminaru „Digitalni repozitoriji“ Centra za stalno stručno usavršavanje knjižničara Nacionalne i sveučilišne knjižnice u Zagrebu u sklopu provedbe projekta SLIKA - Sva lica knjiga.

U Nacionalnoj i sveučilišnoj knjižnici u Zagrebu organiziran je seminar „Digitalni repozitoriji“ u okviru projekta SLIKA - Sva lica knjiga  Europskog socijalnog fonda 19. siječnja 2018.godine.  Seminar je održan u organizaciji Centra za stalno stručno usavršavanje knjižničara Nacionalne i sveučilišne knjižnice u Zagrebu. Iz škole nositelja projekta Osnovne škole Zrinskih Nuštar na seminaru su sudjelovale Marina Kordić (stručna suradnica knjižničarka) i Jasna Šarić (prof. hrvatskoga jezika i književnosti i povijesti), a iz škole partnera projekta Gimnazije Matije Antuna Reljkovića Vinkovci Lela Matijević (stručna suradnica knjižničarka) i Blaženka Šimunović (prof. hrvatskoga jezika). Znanja usvojena na seminaru primijeniti će se prilikom uspostave digitalnih repozitorija u Osnovnoj školi Zrinskih Nuštar i u Gimnaziji Matije Antuna Reljkovića Vinkovci.

Projekt „SLIKA – Sva lica knjiga

Gimnazija Matije Antuna Reljkovića u Vinkovcima

Izvješće s održane radionice u sklopu projekta SLIKA

U Gimnazija M. A. Reljkovića održana je dvodnevna radionica u sklopu projekta SLIKA ( 18. 9 19. svibnja). U radu radionice sudjelovali su djelatnici O. Š. „Zrinski“ Nuštar i djelatnici Gimnazije . U radu je sudjelovalo 30 nastavnika; od onih koji rade u vrtiću, nižim i višim razredima osnovne škole do djelatnika gimnazije.

Radionicu pod nazivom OKVIRI DIGITALNE PISMENOSTI I RAZVOJ ČITALAČKE PISMENOSTI U DIGITALNOM OKRUŽENJU, održala je profesorica Nataša Sajko.

Prvi je dan radionice bio posvećen upoznavanju s digitalnim instrumentarijem i različitim programima primjenjivim u nastavi. Drugi dan je bio dan u kojem se moralo napraviti primjer moguće priprema nastavne teme u kojoj se integriraju nastavne strategije za poticanje čitalačke, medijske, informacijske i digitalne pismenosti.

Višnja Sorčik

Izlaganje
Predavanje
Projekt Slika
Radionica
U računalnoj učionici

Novosti i press kutak :: Novosti :: Vijesti
21.12.2018. 12:24
Potpisan Sporazum o suradnji između CARNET-a i Inovacijskog centra Nikola Tesla
U četvrtak, 20. prosinca 2018. godine potpisan je Sporazum o suradnji između CARNET-a i Inovacijskog centra Nikola Tesla (ICENT).

07.12.2018. 15:30
Održan Strateški forum o digitalnom sazrijevanju škola
U organizaciji Hrvatske akademske i istraživačke mreže – CARNET i Ministarstva znanosti i obrazovanja, održan je Strateški forum pod nazivom "Digitalno sazrijevanje škola". Na Forumu su uz pomoćnicu ministrice znanosti i obrazovanja, prof. Lidiju Kralj sudjelovali i Ádám Horváth iz mađarskog Centra za digitalnu pedagogiju i metodologiju i Borut Čampelj iz Ministarstva obrazovanja, znanosti i sporta u Sloveniji.

04.12.2018. 09:01
Najava: Strateški forum "Digitalno sazrijevanje škola"
Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNET u suradnji s Ministarstvom znanosti i obrazovanja organizira Strateški forum pod nazivom "Digitalno sazrijevanje škola", koji će se održati u srijedu, 5. prosinca 2018. godine s početkom u 15 sati u prostorijama Ministarstva znanosti i obrazovanja.

> Knjižnica