Lektira za 2. razred
  1. Francesco Petrarca, Kanconijer ( I., LXI., XC., CXXXIV.)
  2. Dante Alighieri, Božanstvena komedija (Pakao, I. – V. pjevanje)
  3. Giovanni Boccaccio, Dekameron (Uvod i tri novele – 1. dan 1. novela, 2. dan 3. novela, 5. dan 9. novela)
  4. Miguel de Cervantes, Don Quijote
  5. William Shakespeare, Soneti (XVIII,. CXVI. I CXXX.)
  6. Marko Marulić, Judita
  7. Petar Hektorović, Ribanje i ribarsko prigovaranje
  8. Marin Držić, Dundo Maroje
  9. Marin Držić, Novela od Stanca
  10. Petar Zoranić, Planine
  11. Calderon de la Barca, Život je san
  12. Ivan Gundulić, Suze sina razmetnoga
  13. Ivan Gundulić, Osman
  14. Ivan Gundulić, Dubravka
  15. Voltair, Candide
  16. Pierre Corneille, Cid
  17. Carlo Goldoni, Gostioničarka Mirandolina
  18. Moliere, Škrtac
  19. J.W. Goethe, Patnje mladog Werthera
  20. Friedrich Schiller, Razbojnici
  21. E. Allan Poe, Gravran, Crni Mačak
  22. Mihail Jurjevič Ljermontov, Junak našeg doba
  23. S. Puškin, Evgenji Onjegin

03.06.2020. 09:45
U suradnji s Ministarstvom znanosti i obrazovanja i Hrvatskom akademskom i istraživačkom mrežom CARNET Ured UNICEF-a za Hrvatsku podržao je obnavljanje infrastrukture potrebne za sigurno odvijanje škole na daljinu kroz ... The post Gotovo pola milijuna kuna vrijedno ulaganje u unaprjeđenje kvalitete nastave na daljinu appeared first on CARNET .

02.06.2020. 13:49
Sve informacije o postupku prijava i upisa u srednje škole za školsku godinu 2020./2021. dostupne su u četiri publikacije koje su prema tipu učenika podijeljene na: Prijave i upisi u ... The post Objavljene su publikacije ,,Prijave i upisi u srednje škole za školsku godinu 2020./2021. - Idemo u srednju!” appeared first on CARNET .

02.06.2020. 12:44
Pored dosadašnjih digitalnih obrazovnih sadržaja - e-Škole DOS-ova i e-Škole scenarija poučavanja nastalih u pilot projektu specifično za prirodoslovne predmete i matematiku, tijekom svibnja su objavljeni novi e-Škole DOS-ovi za ... The post Novi digitalni obrazovni sadržaji za učenike i nastavnike za nastavne predmete i međupredmetne teme appeared first on CARNET .

> Knjižnica  > Lektira  > Lektira 2. razred