Lektira za 2. razred
  1. Francesco Petrarca, Kanconijer ( I., LXI., XC., CXXXIV.)
  2. Dante Alighieri, Božanstvena komedija (Pakao, I. – V. pjevanje)
  3. Giovanni Boccaccio, Dekameron (Uvod i tri novele – 1. dan 1. novela, 2. dan 3. novela, 5. dan 9. novela)
  4. Miguel de Cervantes, Don Quijote
  5. William Shakespeare, Soneti (XVIII,. CXVI. I CXXX.)
  6. Marko Marulić, Judita
  7. Petar Hektorović, Ribanje i ribarsko prigovaranje
  8. Marin Držić, Dundo Maroje
  9. Marin Držić, Novela od Stanca
  10. Petar Zoranić, Planine
  11. Calderon de la Barca, Život je san
  12. Ivan Gundulić, Suze sina razmetnoga
  13. Ivan Gundulić, Osman
  14. Ivan Gundulić, Dubravka
  15. Voltair, Candide
  16. Pierre Corneille, Cid
  17. Carlo Goldoni, Gostioničarka Mirandolina
  18. Moliere, Škrtac
  19. J.W. Goethe, Patnje mladog Werthera
  20. Friedrich Schiller, Razbojnici
  21. E. Allan Poe, Gravran, Crni Mačak
  22. Mihail Jurjevič Ljermontov, Junak našeg doba
  23. S. Puškin, Evgenji Onjegin

21.01.2021. 13:25
Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNET planira započeti postupak javne nabave uređenja/adaptacije 10 Regionalnih obrazovnih centara (ROC-ova) u sklopu II. faze programa ,,e-Škole: Cjelovita informatizacija procesa poslovanja škola i ... The post Istraživanje tržišta – nabava uređenja/adaptacije Regionalnih obrazovnih centara appeared first on CARNET .

20.01.2021. 14:13
Objavljeni novi CARNET-ovi e-Škole digitalni sadržaji
Da neki predmeti poput fizike i matematike ne moraju uvijek biti teški i nerazumljivi dokazuju e-Škole digitalni sadržaji. Izrađeni su kako bi učenicima i nastavnicima olakšali učenje i poučavanje te ... The post Objavljeni novi CARNET-ovi e-Škole digitalni sadržaji appeared first on CARNET .

> Knjižnica  > Lektira  > Lektira 2. razred