Mentalne mape
Mentalne mape su odraz prirodnih misaonih procesa u slikama koje se događaju u našem mozgu. Mentalne mape djeluju poput našega mozga - tako da informacije pretvaraju u asocijacije i slike.
Pripadaju u skupinu mnemotehnika- koje služe zadržavanju materijala koji bismo inače najvjerojatnije zaboravili. Tehniku izrade mentalne mape može svladati svatko.

Pomažu nam da:
•Štedimo vrijeme
•Više se koncentriramo
•Učimo bez muke
•Planiramo
•Komuniciramo
•Bolje se prisjećamo
•Polažemo ispite s dobrim ocjenama
•Učimo brže i kvalitetnije

Linkovi za izradu digitalnih mentalnih mapa:

21.01.2021. 13:25
Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNET planira započeti postupak javne nabave uređenja/adaptacije 10 Regionalnih obrazovnih centara (ROC-ova) u sklopu II. faze programa ,,e-Škole: Cjelovita informatizacija procesa poslovanja škola i ... The post Istraživanje tržišta – nabava uređenja/adaptacije Regionalnih obrazovnih centara appeared first on CARNET .

20.01.2021. 14:13
Objavljeni novi CARNET-ovi e-Škole digitalni sadržaji
Da neki predmeti poput fizike i matematike ne moraju uvijek biti teški i nerazumljivi dokazuju e-Škole digitalni sadržaji. Izrađeni su kako bi učenicima i nastavnicima olakšali učenje i poučavanje te ... The post Objavljeni novi CARNET-ovi e-Škole digitalni sadržaji appeared first on CARNET .

> Knjižnica  > Mentalne mape